Current Issue:

 

Most Viewed:

By the People, For the People

Read about how the Arab Revolutions are inspiring a new generation of leaders.

Fresh Start

How Usama Fayyad and Oasis 500 are helping create a startup eco-system

The Success in Succession

How will two of the powerhouses of American’s IT sector deal with the absence of their leaders
 

Previous Issues:

 
 
Profile Avatar
Todd46P76478
3658 Randall Drive
Pahala, HI 96777
United States
808-928-2013 http://szamba-betonowe-cala-polska.pl/znaczniki/oczyszczalnia-biologiczna/
Do wyboru są gotowe zbiorniki z betonu to znaczy tworzywa sztucznego. Jedne i drugie mają zalety, przecież również także wady. Na które więc się uradzić?

Dół gnilny z betonu

Wykonuje się je w większości wypadków z prefabrykowanych elementów betonowych dodatkowo żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową także dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są również modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe oznacza to prostokątne) wykonane z żelbetonu dodatkowo PCW plus wejście inspekcyjny, oczyszczalnia biologiczna służący do wyciągania nieczystości (z przykrywką z blachy ocynkowanej).

Wadą tego typu zbiorników jest duży brzemię. Powaga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. Tak spory ciężar zbiornika betonowego być może komplikować jego transport i montaż. Producenci szamb z betonu najczęściej zapewniają usługi transportowe dodatkowo składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Zanim niemniej jednak zbiornik zostanie dostarczony poniżej zalecany adres, powinno się przyrządzić okop o szerokości także długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Powinno się także umożliwić dostęp do wykopu samochodu ciężarowego również zapewnić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) lub z boku. Pojemnik montowany jest z wykorzystaniem urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzchnia część zbiornika. Punkt łączenia szamb dwuczęściowych jest po pewnym czasie utajnianie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Kloaka z betonu jest z pewnością solidniejsze od szamb plastikowych. Jeśli nad zbiornikiem planujemy np. położenie parkingowe dla samochodu, to znaczy podjazd aż do garażu należałoby wyłonić oczywiście taki rodzaj zbiornika. Szambo betonowe będzie podobnie lepszym rozwiązaniem, gdy mamy lepszy równy wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, to też będzie milszy wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

Szambo tworzywowe

Wykonuje się je zwykle spośród polietylenu o wysokiej gęstości także żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe dodatkowo odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Przykładowo: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wówczas transportować plus montować (jest dozwolone to zwłaszcza dokonać we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest nieodzowny żuraw. Prawdopodobnie się w taki sposób sprawić, że dół gnilny przestaje nam znajdować się potrzebne, bowiem wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki można wciąż zużyć do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) to znaczy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą szamb plastikowych jest za to mała wytrzymałość na duże obciążenia. Nie zaleca się miejsca nad nimi ustalać na miejsce do parkowania na rzecz wozów.

W gruntach o wysokim poziomie wód oraz gruntach gliniastych (w których przypadkiem się gromadzić tlenek wodoru) pojemnik koniecznie trzeba plombować poprzednio wyporem. W tym celu trzeba go obetonować czyli przytwierdzić do płyty żelbetowej.
 

My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.
 
  Copyright 2011, Aramex International